Na co se můžete těšit ve Světě změny?
1.9.2017

V rámci Světa změny bude v letošním ročníku Národního dne železnice opravdu na co koukat! K vidění bude v hale THÚ například souprava Pendolino 680.005 s kompletně revitalizovaným interiérem nebo zmodernizovaný vůz Bmz. Oba projekty modernizace pochází z dílny dceřiné společnosti ČD Dílny pro opravy vozidel (DPOV).

Dále budete moci nahlédnout do třívozové moderní jednopodlažní elektrické jednotky InterPanter, která představuje ekologické, ekonomické a efektivní řešení pro meziregionální a dálkovou dopravu.

Následuje lokomotiva Siemens Vectron, ta bude v hale THÚ k vidění s jedinečným vizuálem dceřiné společnosti ČD Cargo, která stroj pro expozici zapůjčila.

Další nevšední podívanou nabídne motorová lokomotiva EffiShunter 300, ta je primárně určena pro posunovací službu. Parametry vozidla jsou optimalizovány pro posun v depech a ve stanicích a pro provoz na průmyslových vlečkách. Starší nespolehlivé lokomotivy s mnohem vyšší spotřebou a náklady na údržbu, tak v depech Českých drah budou postupně nahrazovat tyto moderní dieselelektrické posunovací lokomotivy z produkce společnosti CZ LOKO.